ЗАХИСТ УКРАЇНИ

САВЕНКО СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ

/Files/images/Савенко С. 1.jpg

Формування інформаційної компетентності учнів на заняттях із предмету «Захист Вітчизни» засобами ІК технологій у ході реалізації проекту «Майбутній захисник Вітчизни» (із досвіду роботи вчителя захисту Вітчизни та фізичної Савенка С. І. (Комунальний заклад "Навчально-виховне об'єднання Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №16 - дитячий юнацький центр "Лідер" міської ради міста Кропивницького Кіровоградської області").

Міський проєкт «Майбутній захисник України»

З 1 вересня 2014 року управлінням освіти Кіровоградської міської ради втілюється у життя міський проєкт «Майбутній захисник України», метою якого було створення базових навчальних закладів, наповнення їх необхідною навчально-матеріальною базою для реалізації ефективного викладання предмету «Захист України» за програмою для юнаків і дівчат.

Проєкт реалізується у трьох базових навчальних закладах, у тому числі і в нашому закладі, як основному.

10–11 класи з всіх навчальних закладів міста формуються в взводи, окремо для юнаків та дівчат, і проходять заняття раз на місяць, протягом 6 годин одного дня.

Для ефективного проведення занять відразу було створене локальне освітнє середовище, яке об’єднало основні складові нашого проєкту - навчальний заклад та військову частину, створена власна навчальна інтерактивна платформа з можливістю використанням сучасних новітніх технологій. Наша базова школа (об’єднує 14 навчальних закладів міста – близько 700 учнів 10-х та 11-х класів).

Була укомплектована потужна навчально-матеріальна база – навчальні кабінети окремо для юнаків і дівчат, оснащені мультимедійними засобами, комп’ютерами та планшетами для проведення теоретичних занять, масогабаритні макети зброї, мультимедійний тир-тренажер, тренажер-манекен для відпрацювання питань серцево-легеневої реанімації, тактичний комплекс «Лазертаґ» для практичних занять в польових умовах, а також військове екіпірування сучасного військовослужбовця та багато іншого необхідного оснащення.

Протягом навчального року відбуваються тісні контакти з військовослужбовцями військової частини, проводяться уроки на базі частини з залученням учасників бойових дій до проведення практичних занять, а військовослужбовці в свою чергу регулярно відвідують наш навчальний заклад.В рамках профорієнтаційної роботи нашу школу кожен рік відвідують представники основних вищих військових закладів України.

На всіх уроках учні працюють з масогабаритними макетами автоматів та штурмових гвинтівок, напрацьовуючи основні навички поводження зі зброєю.В класі відпрацьовуються практичні вправи роботи зі зброєю, а саме: способи носіння, приготування до стрільби, прицілювання, правила неповного розбирання та складання автоматів, а також їх чищення, змащення, обслуговування та зберігання. На тактичному полі та полігоні відпрацьовується робота в малих бойових групах – двійках, трійках та робота в складі відділення за різних тактичних обставин.

Тактичні тренування та двосторонні бойові навчання відбуваються за допомогою сучасного тактичного комплексу «Лазертаґ». Стрілець оснащується гвинтівкою (таґером) та наголівним датчиком. Навчання можна проводити за будь-яких погодних умов та на будь-якій місцевості.

Перевірка теоретичних знань, тематичне тестування відбувається за допомогою власних інтерактивних програм на комп’ютерах та планшетах, якими укомплектовані кабінети. Також на комп’ютеривстановленідодатки–симулятори для тренуванняпитань з різнихрозділівпрограми.

Протягом року учні приймають активну участь в міських військово-патріотичних заходах, а в кінці навчального року демонструють свої навички з тактичної, вогневої,домедичної підготовки всім учням шкіл міста, які в майбутньому приєднаються до нашого проєкту.

В 2018 році міністр освіти України відвідала місто Кропивницький з робочим візитом і ознайомилась з досвідом роботи нашого проєкту, схваливши ідею створення базових навчальних закладів з предмету «Захист України».

Для постійного контакту з учасниками освітнього процесу в період між заняттями, а також для дистанційного навчання учнів, які з певних причин не змогли відвідати уроки, була створена навчальна інтерактивна платформа, в якій викладені необхідні теоретичні матеріали всіх уроків, вимоги нормативів, тестові завдання та інше. Платформа доступна в будь-якому місці, де є доступ до інтернету. Учасники освітнього процесу можуть зайти на платформу з комп’ютера, планшета або смартфона.Також в платформу вбудовані електронні журнали, доступ до яких мають тільки учасники освітнього процесу.

Продовженням реалізації проєкту стало відкриття в нашому навчальному закладі класів з військово-спортивним профілем. В 2020 році відбувся перший випуск. Четверо випускників стали курсантами вищих військових навчальних закладів, двоє підписали контракт з Збройними Силами України, троє вибрали подальше навчання в закладах силових відомств. Загалом за весь період реалізації проєкту більше 40 випускників стали курсантами вищих військових навчальних закладів, велика кількість юнаків та дівчат пов’язали своє життя з Збройними Силами України.

СОЛОВЕЙ СЕРГІЙ ГРИГОРОВИЧ

БЛОГ Солов'я http://ssoloveizv.blogspot.com/

/Files/images/Screenshot_7.png

Інформаційна картка

1.

Прізвище, ім’я, по батькові

Соловей Сергій Григорович

2.

Які вищі навчальні заклади закінчили, у якому році, спеціальність за дипломом

Миколаївський педагогічний університет, 1997 р.

3.

Педагогічний стаж роботи

22 років

4.

Місце роботи (найменування навчального закладу відповідно до статуту), телефон з кодом, електронна адреса

Покотилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Новоархангельської районної ради Кіровоградської області, 05(255)44-2-36,

pokotylove.school@mail.ru

5.

Посада

вчитель фізичної культури та «Захисту України»

6.

Кваліфікаційна категорія

«спеціаліст вищої категорії»

7.

Звання

вчитель-методист

8.

Класи, в яких викладаєте

5-11 класи

9.

Посилання на власний Інтернет-ресурс

http://ssoloveizv.blogspot.com/

10.

Педагогічне кредо

«Дисципліна та порядок – запорука виконання поставлених завдань».

11.

Інноваційні форми роботи та технології, що використовую

Сьогодні процес здобуття знань потребує сучасних, оновлених підходів, адже «ручні методи» навчання без використання інформаційних технологій вже практично вичерпали свої можливості. Найбільш доступною формою автоматизації навчання є застосування комп'ютера. Застосування комп'ютерних технологій навчання дозволяє видозмінити весь процес викладання, розвивати творчість, реалізувати модель особистісно-зорієнтованого навчання, а головне - вдосконалювати самопідготовку тих, хто навчається.

Практикую мультимедійні уроки, адже розробка мультимедійних навчальних посібників (медіа уроків) є актуальним завданням вчителя в умовах розвитку сучасної системи освіти та широкого впровадження ІКТ в навчальний процес. Мультимедійні засоби - один з потужних інструментів пізнання, тому що дозволяють одночасно сприймати інформацію різними органами чуття.

Важливі роль у викладанні предмету «Захист Вітчизни» посідають інтерактивні методи навчання. Залежно від охопленості учнів, на уроках застосовую такі форми інтерактивного навчання:

- парну (робота учня в парі з учнем, учителем тощо );

- фронтальну (учитель навчає одночасно групу учнів або увесь клас);

- групову або кооперативну (усі учні активно навчають один одного);

-індивідуальну (самостійну) роботу учня.

Таким чином, використання інноваційних технологій допомагає вчителю підвищувати мотивацію навчання дітей та створюють необхідний рівень якості, варіативності, диференціації та індивідуалізації навчання і виховання.

ФІНАЛІСТИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2019". Номінація "Захист України"

· Антал Михайло Михайлович

· Бєлов Олександр Юрійович

· Білецький Ігор Васильович

· Вавриш Володимир Трохимович

· Воронцов Володимир Михайлович

· Галагуза Юрій Миколайович

· Гандурський Віктор Іванович

· Горбачов Олег Ілліч

· Денисов Олег Володимирович

· Дзюба Ігор Іванович

· Дикусар Микола Олександрович

· Задоянчук Олександр Іванович

· Заярський Олександр Васильович

· Здолбіцький Вадим Юрійович

· Ігнатьєв Сергій Борисович

· Калініченко Юрій Володимирович

· Лавренов Олег Віталійович

· Лисаченко Володимир Васильович

· Лисенко Іван Володимирович

· Лоза Сергій Михайлович

· Мазуренко Валерій Васильович

· Носач Сергій Володимирович

· Отземко Василь Миколайович

· Терлецький Віталій Михайлович

· Щуревський Олег Миколайович


Кiлькiсть переглядiв: 132

Коментарi